Image Gallery

The House

A 6-APARTMENT HOUSE ON THE LOVELY ISLAND RAB

Mel Beach

ONLY 50 METRES FROM THE HOUSE

Town of Rab

Lopar Night – back to the roots

Rabska fjera/ Medieval days (25.07. - 27.07.)

Ciganka Beach

Sturic Beach

Podsilo Beach

Sahara Beach

Podpecine Beach

Dubac Beach

Stolac Beach

Find us on the map

Pavlečić Apartments

LOPAR 121, 51281 LOPAR, CROATIA

OUR REVIEWS

What our guests say:

We really enjoyed our stay here. The beach was beautiful and very close by. The owners were very nice and friendly 🙂 We hope to be able to return here in the future.

photo_TAYLOR
TAYLOR SHAUBEL

Clean and comfortable apartments. Hosts are nice. You can really relax and enjoy your stay. Surrounding is very peaceful and quiet. 5/5!

photo_BEN
BEN HRVOJ

Had a wonderful week long stay here. The hosts were very friendly and accommodating. The rooms were very clean and suitable for our needs. Will return here in the future.

photo_MARINA
MARINA CULE

Wir kommen schon 17 Jahre und fühlen uns wie in Familie.

photo_RENATE
RENATE VRANJANIN

Wspaniałe miejsce na wakacje, szczególnie dla rodzin z dziećmi. Apartamenty czyste, zadbane klimatyzowane z dobrze wyposażoną kuchnią. Wlascicielka bardzo mila i we wszystkim pomocna.To nasz drugi pobyt w Apartament Pavlecic i bardzo miłe wspomnienia. Do najbliższej kameralnej piszczystej plaży zaledwie 30 m, gdzie można wypożyczyć rowerki wodne, starsze dzieci mogą skorzystać z dmuchanego toru przeszkód na wodzie, pograć w siatkówkę czy nożną. Jest także plażowy bar, gdzie oferuja zarówno fast food jak również tutejszych specjałów oraz napić się zimnego piwka i nie tylko. Po zakupy spożywcze zaledwie 5 min spacerkiem. W tym miejscu naprawdę wypoczniecie i zafundujecie dzieciom niezapomniane wspomnienia.

photo_NOPERSON
RADOSLAW MARKUS

Výborné miesto na dovolenku. Majiteľka je príjemná a milá pani, ktorá nám vychádzala v ústrety a rada nám pomohla- napríklad s liekmi. V spálňach sú nové matrace a všetko je udržiavané v čistote. Poloha je ideálna . Pláž je piesková, vstup do mora je mierny a voda je veľmi čistá. Pláž každé ráno okolo 6. hodiny čistia. Veľký obchodný dom Konzum je hneď za rohom. Ako bonus by som uviedol že domáci vlastnia vinárstvo s ktorého produkciu predávajú- víno aj likéry nám chutili. Radi sa sem vrátime aj o rok.

photo_NOPERSON
JURAJ KOŠTEK

Příjemné ubytování, velmi milá paní domácí, klidná lokalita, k moři pár metrů. Nicely accommodation, very kind owner, quiet location, a few meters to the sea

photo_NOPERSON
SILVIE JURANKOVA

Nádherné miesto, krásne more, dobrá poloha a vynikajúci domáci. Ubytovanie bolo presne ako na obrázkoch a nám vyhovovalo. Radi sa sem vraciame.

photo_NOPERSON
INEZ HALAKOVA

Pavlečić Apartments, Lopar 121, Croatia